تمديد طرح شناسايي وساماندهي وانت بارهاي فعال تا20 بهمن ماه

 

تمديد طرح شناسايي وساماندهي وانت بارهاي فعال تا20 بهمن سخنگوي ستاد اطلاع رساني مديريت حمل و نقل و سوخت، از تمديد طرح شناسايي و ساماندهي وانت بارهاي فعال تا 20 بهمن ماه خبر داد.
مهندس حسين هاشمي امروز در نشست خبري با اعلام اينكه طرح شناسايي و ساماندهي وانت بارهاي فعال تا 20 بهمن ماه تمديد شده است، افزود: بنابر درخواست هاي اعلام شده، اين طرح با هماهنگي‌هاي وزارت كشور و راه تمديد مي‌شود و آن دسته از مالكان وانت بارهاي فعال شهري، بين شهري و روستايي كه تاكنون در سامانه وزارت كشور و وزارت راه موفق به ثبت‌نام در اين طرح نشده‌اند از امروز تا 20 بهمن ماه فرصت ثبت‌نام خواهند داشت.
وي ادامه داد: مالكان وانت بارهاي فعال جهت ثبت‌نام مي‌توانند به سازمان‌هاي حمل و نقل شهرداري‌ها و يا سازمان‌هاي تاكسيراني محل سكونت خود با به همراه داشتند مدارك خودرو و مالك آن در مهلت تعيين شده مراجعه و ثبت‌نام كنند.
سخنگوي ستاد اطلاع رساني مديريت حمل و نقل و سوخت تاكيد كرد: اين طرح فقط شامل افراد فعال و شاغل در حوزه حمل و نقل و بار مي‌شود و افرادي كه شغل ديگري دارند و يا در اين حوزه نيستند، مشمول طرح نمي‌شوند.
وي تصريح كرد: ثبت‌نام در اين طرح رايگان بوده و هيچ وجهي از متقاضيان دريافت نمي‌شود و متقاضيان در صورت مشاهده هر نوع تخلف مي‌توانند از طريق شماره 3000020 تخلف را اطلاع دهند. همچنين مي‌توانند از طريق سامانه www.navganbar.ir و نيز شماره تلفن 02188931445 اين تخلفات را اطلاع دهند.
وي همچنين با اعلام اينكه تاكنون 300 هزار راننده از تسهيلات اعتباري و خط اعتباري سوخت رانندگان حمل و نقل استفاده ‌كرده‌اند، اظهار كرد: در ابتداي شروع اين طرح ناهماهنگي‌هايي با بانك‌ها وجود داشت، اما در حال حاضر روند پرداخت اين تسهيلات را طي مي‌شود و مشكلي وجود ندارد.
وي ادامه داد : با هماهنگي‌هاي به عمل آمده، بانك‌هاي عامل در اين طرح كماكان آماده دريافت تقاضاي متقاضيان هستند و رانندگان خودروهاي حمل و نقل عمومي و تاكسي‌ها مي‌توانند براي اين تسهيلات مراجعه كنند، ضمن اينكه مالكان تاكسي‌هاي شهري و برونشهري و آژانس‌ها و آموزشگاه‌هاي رانندگي كه كارت سوخت جديد دريافت ‌كرده‌اند و اطلاعات كارت سوخت آن‌ها در بانك‌ها مغاير بوده است، اطلاع داشته باشند كه اطلاعات جديد آن‌ها به بانك‌ها اعلام شده است و از هفته آينده مي‌توانند به بانك‌ها مراجعه كرده و براي اين تسهيلات اقدام كنند.
وي يادآور شد: سقف پرداخت اين تسهيلات اعتباري براي يك ميليون و 500 هزار متقاضي پيش‌بيني‌ شده است و مشكلي براي تخصيص منابع نداريم.
هاشمي عنوان كرد: البته زمان ثبت‌نام در اين طرح محدود است و هفته آينده زمان مهلت نهايي آن را اعلام مي‌كنيم.
ارائه تسهيلات 700 هزار توماني براي دو گانه سوز كردن تاكسي
وي همچنين در رابطه با تاكسي‌هاي دو گانه سوز نيز توضيح داد: تاكنون براي 60 هزار تاكسي اعلام آمادگي كرده‌ايم و رانندگان تاكسي‌ها مي‌توانند با دريافت تسهيلات 700 هزار توماني براي دو گانه سوز كردن تاكسي خود اقدام كنند.
سخنگوي ستاد اطلاع رساني مديريت حمل و نقل و سوخت بيان كرد: اين تسهيلات براي تاكسي‌هاي داراي كمتر از 10 سال سن است و رانندگان مي‌توانند به سامانه www.fapco.ir مراجعه كرده و با وارد كردن كد رهگيري مراحل ثبت‌نام خود را پيگيري كنند.
وي خاطر نشان كرد: مهلت ثبت‌نام براي تاكسي‌هاي دو گانه سوز پايان بهمن ماه است و رانندگان تاكسي بايد در اين مهلت مراجعه كنند.
 
تاریخ ثبت : 12/11/1389    ساعت ثبت : 10:13