مديرعامل سازمان تاکسيراني کرمانشاه خبر داد: پرداخت کرايه تاکسي در کرمانشاه الکترونيکي مي شود

 

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني کرمانشاه اعلام کرد: تاکسي هاي درون شهري کرمانشاه به دستگاه کارتخوان الکترونيکي دريافت کرايه مجهز مي شوند.
به گزارش روابط عمومي سازمان تاکسيراني شهرداري کرمانشاه، مهندس رضا قاسمي فر با بيان اينکه گاهي اوقات دغدغه اي در پرداخت کرايه هاي تاکسي بين مسافر و راننده تاکسي وجود دارد گفت: مزيت مهم پرداخت الکترونيکي کرايه تاکسي رفع مشکل نبود پول خرد به عنوان اصلي ترين عامل ايجاد اختلاف ميان راننده و مسافر است و اميدواريم با اجراي طرح پرداخت الکترونيکي، اين نگراني ها برطرف شود.
وي با بيان اينکه اين طرح تاکنون در تعداد معدودي از شهرهاي کشور اجرا شده است، افزود : در حال حاضر براي نصب دستگاه کارتخوان الکترونيکي ، با چند شرکت مذاکراتي کرده ايم و مسائل اجرايي طرح را در دست بررسي داريم تا بتوانيم فاز اول اين طرح را در سالجاري با مشارکت بخش خصوصي و شرکت هاي مجاز در اين زمينه، به اجرا بگذاريم.
قاسمي فر فاز اول اجراي اين طرح را شامل تاکسي هاي فرودگاه، ترمينالها و تاکسي بيسيم دانست و افزود: اجراي فاز اول طرح تجهيز تاکسي هاي کرمانشاه به دستگاه کارتخوان الکترونيکي پس از طي مراحل قانوني و موافقت مراجع ذيصلاح صورت خواهد گرفت.
وي با اشاره به اينکه مهمترين موانعي که در نصب اين دستگاه ها وجود دارد مشکلات مالي است تأکيد کرد: فراهم شدن بستر فرهنگي جهت اجراي اين طرح در کنار لزوم تامين اعتبار مورد نياز، از موارد ضروري است .
مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاکسيراني کرمانشاه افزود: در اجراي اين طرح، نرخ کرايه بر اساس مسافت طي شده به وسيله کارتخوان محاسبه خواهد شد که اين روش در کنار تمامي مزيت هايي که دارد سبب ايجاد انگيزه در رانندگان براي حضور و فعاليت در مناطق فرعي و حاشيه شهر نيز خواهد شد و اطمينان خاطر مسافران درباره مبلغ پرداختي بابت کرايه و هزينه سفرهاي درون شهري شان را هم در پي خواهد داشت  
تاریخ ثبت : 29/2/1393    ساعت ثبت : 8:41