آغاز ثبت‌نام نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده کرمانشاه مديرعامل تاكسيراني کرمانشاه: 1500 تاکسي واجد شرايط نوسازي هستند

 

مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شهرداري کرمانشاه، از آغاز ثبت‌نام نوسازي تاکسي هاي فرسوده اين شهر خبر داد و گفت: ثبت‌نام نوسازي تاكسي‌هاي فرسوده از 24 تيرماه آغاز شده است و صاحبان تاکسي هايي که مدل آنها از سال 83 به قبل است مي‌توانند با مراجعه به سازمان تاكسيراني براي نوسازي تاکسي فرسوده خود اقدام کنند.
به گزارش روابط‌عمومي سازمان تاکسيراني کرمانشاه، مهندس رضا قاسمي فر با بيان اينکه طرح تبديل به احسن تاكسيهاي فرسوده از سال 1389 تا کنون متوقف بوده و اکنون پيرو اعلام معاونت نوسازي ناوگان ستاد مديريت حمل ونقل سوخت، طرح نوسازي تاكسيهاي فرسوده آغاز شده است، افزود: مالکان تاکسي‌هايي که داراي اين شرايط هستند مي توانند با همراه داشتن سند قطعي و يا وكالت بلاعزل و داشتن پروانه تاكسي راني به سازمان تاکسيراني کرمانشاه واقع در چهارراه بسيج مراجعه و براي نوسازي تاكسي خود اقدام کنند.
وي با اشاره به اينکه هم اکنون در کرمانشاه 1500 تاکسي فرسوده با عمر بالاي 10 سال وجود دارد، گفت: نوع خودرو جايگزين، سمند EF7 دوگانه سوز (اي اف سون) است و براي خريداري آن، 20 ميليون تومان به صورت وام در اختيار تاکسيران‌ها قرار مي‌گيرد که اين وام از طرف بانک صادرات با سود 15 درصد به رانندگان تعلق مي‌گيرد و ملاك سود بانكي، آخرين دستورالعمل ابلاغي است.
مديرعامل تاکسيراني کرمانشاه با يادآوري اينکه مبلغ 5 ميليون و 300 هزارتومان وام و كمك بلاعوض از سوي دولت پرداخت و سهم آورده مالك تاكسي با توجه به قيمت روز خودرو (ارزش لاشه خودرو) محاسبه خواهد شد، تصريح كرد: اين وام‌ها 60 ماهه و با اقساط ماهيانه 460 هزار تومان بازپرداخت مي‌شود. قاسمي فر با تأکيد بر اينکه اولويت بر حسب زمان ثبت نام متقاضي است، گفت: پس از ثبت تمامي مراحل از طرف مركز اسقاط جهت تحويل دادن خودرو با متقاضي تماس گرفته خواهد شد.  
تاریخ ثبت : 26/4/1393    ساعت ثبت : 10:11