مدير عامل سازمان تاکسيراني خبر داد: ثبت نام 1300 متقاضي نوسازي ناوگان تاکسيراني

 

تاکنون1300 تاکسيران کرمانشاهي متقاضي نوسازي تاکسي‌هاي خود شده‌اند.
به گزارش گروه استان هاي باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ به گفته مدير عامل تاکسيراني کرمانشاه تاکنون1300 تاکسيران کرمانشاهي متقاضي نوسازي تاکسي‌هاي خود شده‌اند.
سجاد سليماني با بيان اينکه در ناوگان تاکسيراني شهر کرمانشاه 1500 دستگاه تاکسي فرسوده وجود دارد گفت: از اين تعداد تاکنون 1300 متقاضي براي نوسازي ثبت نام کرده‌اند که در اين مدت بيش از 630 دستگاه تاکسي نوسازي شده و به مالکين تحويل شده است.
سليماني ادامه داد: نسبت تاکسي‌هاي فرسوده به تعداد کل ناوگان تاکسي با پلاک(ت) شهر کرمانشاه حدود 20 درصد است.
مديرعامل تاکسيراني کرمانشاه افزود: بر اساس آمارهاي موجود شهر کرمانشاه بعد از مشهد دومين شهر موفق کشور در نوسازي تاکسيراني است.
سليماني ادامه داد: سياست سازمان تاکسيراني تاکنون تعامل و کمک به تاکسيرانان جهت تشويق به نوسازي ناوگان بوده است، اما در صورت عدم همکاري دارندگان تاکسي‌هاي فرسوده جهت نوسازي، سازمان تاکسيراني برابر دستورالعمل هيئت وزيران ملزم به انجام اقدامات بازدارنده و قهري است.
سليماني افزود: بر اساس مصوبه جديد هيئت دولت، سازمان تاکسيراني ملزم شده امتياز بهره‌برداري تاکسي‌هايي که به سن فرسودگي رسيده و دارندگان آنها نسبت به نوسازي خودروهاي خود تا پايان همان سال اقدام نکنند را لغو کند.
سليماني توقف تاکسي‌هاي فرسوده( خودروهاي مدل 85 و پايين تر) در همه خطوط را اولين مرحله برخورد اين سازمان برشمرد و افزود: در مرحله بعدي نيز اعمال قانون و قطع خدمات به تاکسي‌هاي فرسوده در دستور کار سازمان قرار گرفته است.
سليماني با بيان اينکه جهت اسقاط تاکسي فرسوده وام 20 ميليون توماني در نظر گرفته شده که سه بانک پارسيان، تجارت و ملت بانک‌هاي عامل هستند، ادامه داد: همچنين مبلغ پنج ميليون تومان هم براي اسقاط خودرو در نظر گرفته شده که در مجموع 25 ميليون تومان به تاکسيران‌ها پرداخت خواهد شد، ضمن اينکه مابقي قيمت خودرو را تاکسيران‌ها براي تعويض خودرو پرداخت خواهند کرد.
سليماني افزود: ميزان سود اين تسهيلات 16 درصد بوده و بازپرداخت آن نيز چهار ساله خواهد بود که اقساط آن نيز 570 هزار تومان مي‌باشد.
وي با بيان اينکه يکي از الزامات گاز سوز بودن خودرو است، ادامه داد: نوع خودروها شامل خودروهاي EF7 و پژو 405 بهينه سازي شده گازسوز است.
به گفته سليماني در ناوگان تاکسيراني شهر کرمانشاه 9400 دستگاه تاکسي مشغول خدمت رساني هستند.  
تاریخ ثبت : 6/11/1395    ساعت ثبت : 7:13